Kristi Vaigro

Kristi Vaigro

Mis aastast tegeled pilatesega?

Leidsin pilatese aastal 2015, kui peale kolmanda lapse saamist algasid alaselja valud. See esimene samm viis ka teise ja kolmandani, kui minu suur pilatese mentor Reet Martinson mainis nii muuseas, et kui sa siin trennisaalis juba nii palju aega veedad, lähed äkki koolitusele ja õpid samuti treeneriks. Ja nii läkski!

 

Mida on pilates sulle andnud?

Minule on pilates andnud tagasi minu sportliku elustiili. Alaselja probleemidega ei saanud ma jätkata oma seniste jooksu- ja orienteerumise treeningutega, mida olin harrastanud juba lapsepõlvest.

Targalt ja mitmekesiselt, õigeid lihaseid tugevdades ja venitades õppisin pilatese abil oma keha tunnetama ja kuulama. Täna lähen taas, lisaks pilatese treeningutele, rõõmuga ja valuvabalt jooksu-, suusa- või rattaringile.

 

5 märksõna, mida soovid treenerina oma õpilastele edasi anda:

TEADLIKKUS – nii esimesed sammud pilatese imelises maailmas kui ka kõik edasised tuleb teha täie teadlikkuse ja mõttega asja juures olles.

ÕIGE HINGAMINE – kõik, pisimast liigutusest kuni elu kui tervikuni, saab alguse hingamisest. See on jõud, mis käivitab kõik liigutused ning on kogu pilatese süsteemi aluseks.

KESKENDUMINE – see on sild taju ja liikumise vahel. Juba lähteasendis õigele lihasele keskendumine aitab sellel aktiivsemalt ja täpsemalt tegutseda.

KESKPUNKT – kehakeskme ümber koondumise tunne ei ole seotud pelgalt energiaga, mis sellest igavesest allikast voolab, vaid ka tugijõuga, mida selle piirkonna tugevad sisemised lihased annavad.

HARMOONIA – see on autasu jäägitu pühendumuse, töö ja vaeva eest. See on see, mida koged, kui pärast treeningu lõppu saalist lahkudes tunned end nooremana, tajud iga lihast ning tunnetad iga hingetõmbe sügavust.

 

Mis iseloomustab sind treenerina?

Juhtmõte, et sport on kõige mõnusam vaba aja veetmise viis ning on oluline õppida tundma rõõmu oma kehast ja liikumisest.

Pilates sobib kõigile – see annab võimalusi liikumispuuetega inimestele ja tippsportlastele, sellest on kasu nii 11-aastasele lapsele kui ka 80-aastasele eakale ning harjutused on lihtsalt kohandatavad ja mitmekülgsed. Just selles pilatese võlu seisnebki!

Tule trenni ja tunneme elust ning liikumisest koos rõõmu!

Merle-Pold-tagasiside-pilt

Merle Põld

Väga hea ja tähelepanelik treener, kes soovib südamest aidata! 💚

Kristiga on turvaline treenida, sest tal on kõrge empaatiavõime ja ta mõistab teise inimese seisundit.