Triatloniharrastaja Leho lugu: 10 pilatese treeninguga pea 20% paremad tulemused

Tegelen juba mõnda aega triatloniga, mis tähendab, et lihvin kolme erineva treeneri juures nii ujumis-, rattasõidu- kui ka jooksuoskust. Lisaks aktiivsele juhendamisele jälgivad treenerid minu arengut ja annavad pidevat tagasisidet soorituse osas. Mida ma neilt ühel hetkel teada sain?

Jooksutreeneriga arutades selgus, et minu puusades ei ole head paindlikkust ning sellest tulenevalt pole jooksusamm piisavalt tõhus. Ujumistreener soovitas omakorda proovida joogat, kuna keha paindlikkus (rotatsioon) on kesine ja see ei lase ujumistehnikat arendada.

Võtsin nõu kuulda ja proovisin erinevaid jooga rühmatreeninguid, kuid lõpuks pidin tõdema, et mingil põhjusel need mulle ikkagi ei sobi ja lahendust sealt ma ei leia.

Avastusretk enda keha kasutamisse

Kuid siis soovitas üks treeningkaaslane mulle pilatest. Eriti masinapilatest, millest tal head kogemused olid. Tema abiga leidsime minule sobiva asukohaga pilatese stuudio ja võtsin ühendust Reet Martinsoniga.

Esimene pilatese tund oli põhiliselt tutvumine. Mina rääkisin oma tegemistest ja soovidest ning Reet tutvustas mulle stuudiot, seadmeid ja pilatese suundasid. Samas jäid mulle juba sellest kohtumisest unustamatud muljed: näiteks ühe asjana palus Reet mul näidata stuudio saalis oma tavapärast kõndi. Ja mis selgus? Et tegelikult ei oska ma õigesti kõndidagi, seda tuleb teha hoopis teisiti.

Olles sukeldunud pilatese maailma, sain igal treeningul uue üllatuse osaliseks ning alati õppisin midagi uut ja imestasin, et suudan võtta asendeid, mida ei oleks kunagi uskunud.

Samuti võtsime detailideni lahti palju harjutusi, mida teen oma üldkehalises ettevalmistuses – Reet selgitas iga harjutuse juures kuidas hingata, millised lihased peavad korrektse soorituse korral aktiveeritud olema ning millised on õiged liigutused. Lisaks veel venitused ja erinevad painutused.

Pilates tõi tulemused

Esimene etapp ehk 10 pilatese treeningut on kirjutamise hetkeks möödas. Millised on tulemused?

  • Sain positiivseid märkusi jooksutreenerilt, et jooksusamm on muutunud elastsemaks;
  • treeningkaaslased märkisid, et mu rüht on märgatavalt paranenud;
  • ujumistreener mainis, et tehnika on hakanud paranema;
  • rattatreener tõi esile liigutuste suurenenud tõhusust;
  • kokkuvõttes paranesid ujumises, rattasõidus ja jooksmises tulemused umbes 20% ja seda kümne pilatese treeninguga!

Olen väga tänulik imelisele pilatese õpetajale Reet Martinsonile! Aitäh!